Informacje o Projekcie

Bazagmin.pl - Polski Portal Samorządów Lokalnych istnieje od 2002 roku. Od początku był to projekt bardzo innowacyjny. W momencie kiedy budził się w Polsce Internet i powstawały pierwsze serwisy informacyjne, Bazagmin.pl udostępniła jako pierwsza w kraju informacje o samorządach lokalnych. Portal od samego początku uświadamiał lokalnym władzom rolę Internetu w rozwoju ich regionów oraz stał się doskonałym miejscem integracji środowisk samorządowych. Przede wszystkim największą wartością portalu były opracowane na jego łamach strony podmiotowe Biuletynów Informacji Publicznej, na których samorządy lokalne mogł publikować informacje zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej. W ten sposób Bazagmin.pl stała się jednym z podstawowych źródeł informacji dla inwestorów, którzy poszukiwali informacji o zamówieniach publicznych. Bazagmin.pl to dziś bardzo dobrze wypozycjonowana marka w świadomości lokalnych polityków i urzędników. 

Wyzwanie

Zakupienie firmy Bazagmin.pl Sp. z o.o. w celu wykorzystania jej potencjału i uczynienia flagowym projektem IDcom Group. Rozdzielenie oferty produktowej od samej działalności portalu. Opracowanie nowej oferty i rozwinięcie sprzedaży stron podmiotowych BIP. Przygotowanie koncepcji dla portalu Bazagmin.pl

Rozwiązanie

Wyodrębnienie podstawowego produktu w postaci strony podmiotowej BIP i przygotowanie oferty pod dedykowaną markę o nazwie: wzorcowybip.pl

Rezultat

Przejęcie klientów samorządowych wcześniej obsługiwanych przez Bazagmin.pl pod firmę IDcom Group Sp. z o.o. oraz zwiększenie sprzedaży stron podmiotowych BIP o 1700% w okresie 5 lat; 340%/12 mc-y.

Aktualnie Bazagmin.pl to portal agregujący informacje ze stron podmiotowych BIP klientów IDcom Sp. z o.o. Planowany termin uruchomienia portalu w nowej odsłonie to 2016r.  

Zobacz online

Copyright © 2007 - 2019 IDcom Group Sp. z o.o. Sp. k.